Edebiyat Yarenleri Haftalık Toplantılarına Başladı


 01 Kasım 2021


Avrasya Yazarlar Birliği, 2008’den beri devam eden yazarlık atölyelerinde eğitim almış ve eserleri dönem sonlarında yayınlanan ortak kitaplarda yer almış katılımcı üyeleriyle yeni bir grup oluşturdu, yeni bir faaliyete başladı. EDEBİYAT YARENLERİ adı verilen grup, her cumartesi Çevrimiçi olarak toplanmaktadır. Toplantılar, yönetim kurulu üyesi, Akademi Başkanı ve hikâye atölyesi hocası Osman Çeviksoy idaresinde yapılmaktadır. EDEBİYAT YARENLERİ’nin ilk amacı grup üyeleri arasında sürekli yazma eylemini yaygınlaştırmaktır. Öğrenilen bilgilerin hatırlatılması, yeni yazılan eserlerin grup üyelerinin beğenisine sunulması, okunan eserler üzerinde atölye hocalarının atölye değerlendirmelerine benzer değerlendirmeleri, üyelere ait yeni kitapların tanıtılması, kitabı çıkan, ödül alan üyelerle söyleşiler, usta yazarlarla söyleşiler ve benzerleri toplantılarda işlenecek konular olacaktır.

Takdir edileceği gibi yazmak, eser meydana getirmek zorlanarak yapılacak bir iş değil, zora talip olunarak ve gerektiği kadar emek verilerek yapılan gönül işidir. EDEBİYAT YARENLERİ grubunu oluşturanlar; gönlü yazmaktan, üretmekten yana olanlar, yarınlara bir iz, bir işaret bırakmayı isteyenlerden oluşacaktır. Bu nedenle toplantılar herkese açık olmayacak sadece kayıtlı üyelerle yapılacaktır. 

Avrasya Yazarlar Birliği olarak bu toplantıların, yazma konusunda zaten belli bir mesafe kat etmiş olan arkadaşlarımızın yeni bir gayretle yeni eserler meydana getireceğine inanıyoruz.

Bu yazı Kardeş Kalemler dergisinin 179. sayısında yer almaktadır. Derginin bu sayısında yer alan tüm yazılara aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
Kardeş Kalemler 179. Sayı