Teşekkürler Avrasya Yazarlar Birliği


 01 Nisan 2024

Avrasya Yazarlar Birliği’nin yeni şair ve yazarlar yetiştirmek için yazarlık atölyeleri düzenlediğini biliyordum ancak, benim bu çalışmalara dâhil olmam 2019 yılında AYB Başkan Yardımcısı, değerli yazar Osman Çeviksoy’un aracılığı ile oldu. Osman Bey, Avrasya Yazarlar Birliği’nde çeşitli dallarda yazarlık atölyeleri bulunduğunu, bir de çocuk edebiyatı alanında atölye yapmayı düşündüklerini söyledi. Bana “Çocuk Edebiyatı Atölyesi yöneticisi olmak ister misin?” diye sordu.  Açıkçası bu teklif beni çok heyecanlandırdı. Daha önce hiç denemediğim bir şeydi. Ancak çocuk edebiyatına olan sevgim, bu alanda bir şeyler yapma isteğim beni cesaretlendirdi ve kabul ettim.  

Benim için AYB atölyesi sadece bir eğitim yeri değil, aynı zamanda bir aile ortamı gibiydi. Öğretirken, öğrencilerimden de çok şey öğrendim. Maalesef 2020 yılında bütün dünyayı etkileyen pandemi nedeni ile atölyeyi sonlandırmak zorunda kaldık. 

Şimdi geriye dönüp baktığımda, AYB Çocuk Edebiyatı atölyesinin bana çok şey kattığını görüyorum. Orada yaşadığım deneyimler, edindiğim dostluklar ve güzel anılar benim için çok kıymetli.

AYB ailesi ile tanışmama vesile olan başkan yardımcısı değerli yazar Osman Çeviksoy başta olmak üzere, AYB başkanı Dr. Yakup Ömeroğlu ve yönetim kurulu üyelerine, atölyede çocuk edebiyatının büyülü dünyasında benimle beraber yolculuk eden öğrencilerime gönülden teşekkür ederim.

Bu yazı Kardeş Kalemler dergisinin 208. sayısında yer almaktadır. Derginin bu sayısında yer alan tüm yazılara aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
Kardeş Kalemler 208. Sayı