Yazarlık Atölyesi: Kelimelerin Büyülü Dünyası


 01 Nisan 2024

Gelin sizlere birlikte bir yolculuğa çıkalım..

Hani insan doğunca, içinde bir yerlerde elli kaleme yatkın ya da çizime yatkın olur ya! İşte o duygular kendimi bildim bileli hep içimin derinliklerinde vardı. Çocukluğumda  yazdığım yazılar bir süre sonra eskimiş defterlerin sayfalarında gömülmüş bir anı olarak kaldı. Ataman hocamın dediği çok güzel bir sözü vardır: 'Yazmasan, kalemin bir süre sonra sana küser.' demişti. Ben ise kaleme küsmüştüm.

Çok uzun yıllar sonra sosyal medyada yazarlık atölyesi ilanını görünce içimde bir şeyler tekrardan uyandı. 'Olabilir mi? Onca yıldan sonra, tekrardan yazmak... Hiç düşünmeden başvurdum. Ne beklediğini bilmeden, çevrim içi Türkiye’den katılan hocaların gönülü olarak Balkanlar’da yaşayan bizlere ulaştılar. Sırf Türkçe’yi güzel anlatmak, yazmayı teşvik etmek için haftanın bir gününü bizler için ayıran değerli öğretmenler, tanınmış yazarlardı. (Teşekkür etmek yetmez, elleri öpülmesi gerekir.)

Teknoloji sayesinde uzaklar yakın oldu.

Atölye, başka bir dünyanın kapısını açtı. Yazmayı sevmek, yazmak, başarmak. Bu atölyeler, kalemin sihirli dokunuşunu hissetmek isteyen herkes için bir kapı aralar. Burada, hikayelerin içine daldıkça gerçek bir serüvenin içine çekilirler.

Yazarlık atölyesi sadece yazmayı öğretmekle kalmaz, aynı zamanda hayal gücünü besler, düşünme becerilerini güçlendirir ve duygusal zenginlik sunar. Katılımcılar, kelimelerle dans ederken kendi iç dünyalarını keşfederler ve birlikte paylaşılan deneyimlerin gücüyle birbirlerinden ilham alırlar.

Atölye, yeni başlayanlar için cesaret verici bir başlangıç noktası sağlarken,onlara bir fırsat sunar. Her bir sayfanın arkasında, yeni bir macera başlar ve her kalem darbesi, bir hayalin gerçeğe dönüşme yolculuğunu başlatır.

Yazarlık atölyesi, sadece yazı değil, aynı zamanda dostluklar  da doludur. Burada, birbirini anlayan ruhlar bir araya gelir.Türkiye, Balkanlar, Kırım, Romanya hepimiz  birlikte büyük bir aileyiz. Büyümeye devam edeceğiz.

Yazarlık atölyesi, kelimelerin sonsuz gücünü keşfetmek isteyen herkese açıktır. Unutulmaz hikayelerin,  derin düşüncelerin doğduğu yer burasıdır. Gel, sen de bu büyülü yolculuğa katıl ve kelimelerin sınırsız dünyasında kaybol!

 Yürüdüğümüz bu yolun  sonunda yayınlanan ortak kitapta, yazar olmaya doğru ilk adımımızı atık.        Şimdi, onların sayesinde kendi ilk masal kitabımı çıkardım: 'Keloğlan ile Kaplumbağa Perili Orman.' Kitabımın çizimleri tamamen bana ait. Şu aşamada başka bir öykü kitabım da basıma hazırlanıyor. Ayrıca başka bir kitap çalışmamı da başlattım, hayırlı olur inşallah . Yazarlık atölyesi'ne katılmasaydım bugün bunların hiçbirine sahip olamazdım.

Bu yazı Kardeş Kalemler dergisinin 208. sayısında yer almaktadır. Derginin bu sayısında yer alan tüm yazılara aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
Kardeş Kalemler 208. Sayı