Yazarlık Yolculuğuna


 01 Nisan 2024

Avrasya Yazarlar Birliği atölye çalışmalarıyla ilk yazarlık yolculuğum 2021 yılında başladı. Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı iş birliğinde “Çanakkale Kahramanlarını Öyküleştirme Çalışması” içinde görev almıştım. Hazırlanacak öykü kitaplarının yazılma aşamasında Osman Çeviksoy ile tanıştık ve benim yazma yolculuğum hız kazandı. 

Öğretmenlik yaptığım yıllarda il genelinde yapılan yarışmalarda yazmış olduğum öykülerden dereceler almıştım. Ancak Çanakkale kahramanlarından birini anlatacak olmak benim için yazma hevesinden öte bambaşka bir meseleydi. Ya yazamazsam ya olmazsa diye endişelerim vardı. İşte tam bu sırada Osman hocamın da verdiği dersler ve manevi destek ile aylar süren sürecim başladı. Atölye çalışmalarında yapılan bütün çalışmaları birebir olarak bizlere aktardı. Gönderdiğimiz her bir metin üzerinde geri dönüşler yaparak daha iyi olması için sabırla eserlerimize emek verdi.

Avrasya Yazarlar Birliğinde görev yapan hocalarıma, yazma alışkanlığımın gelişmesine büyük katkı sağlayan Osman hocama çok teşekkür ediyorum. 

Bu yazı Kardeş Kalemler dergisinin 208. sayısında yer almaktadır. Derginin bu sayısında yer alan tüm yazılara aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
Kardeş Kalemler 208. Sayı